Imprezy

Imprezy motocyklowe

117294038 3179340935482817 5130030012214848324 oBrzozów – to niewielkie, ale malownicze podkarpackie miasto, … ale także prężny ośrodek „weterański”. W upalny dzień, 7-go sierpnia 2020 roku pod patronatem miejscowego muzeum, ale głównie dzięki skrzyknięciu się tzw. pocztą pantoflową kilku grup miejscowych pasjonatów, na miejscowym rynku pojawia się kilkadziesiąt zabytkowych motocykli. Impreza pozornie jak wiele innych. No, może nieco specyficzna ze względu na okoliczności panującej od kilku miesięcy epidemii. Dla bywalców ogólnopolskich wydarzeń raczej skromna, bo jej główna część to raptem 2-3 godziny pokazu dla stosunkowo nielicznej lokalnej publiczności. A jednak dla podkarpackich miłośników motocykli NSU warta odnotowania, bo po raz pierwszy od dłuższego czasu udało się postawić koło siebie trzy motocykle tej marki. I to nie „projektów” przywiezionych na lawetach, ale motocykli przybyłych na kołach kilkadziesiąt kilometrów. Przy okazji doszło też do premierowego pokazu świeżo złożonego egzemplarza wojskowego modelu 351 OS WH – o czym warto szerzej napisać w osobnym artykule.

PROLOG

one nsu 068Ogólnokrajowy zlot markowy – tylko dla motocykli NSU - był postulowany i rozważany przez wiele lat. Wspominano o nim przy bazarowych rozmowach, podczas spotkań na ogólnych zlotach, jak i na forum NSU. Rozrastające się środowisko aktywnych „enasiarzy” było chętne do przyjazdu, jednak jakoś nigdy nie było chętnego do podjęcia się i zrealizowania tego typu przedsięwzięcia … aż do 2019-go roku, kiedy to kolega Radek „Ceramik” zaskoczył wszystkich deklaracją, że zrobi kameralny zlot w 2020-tym roku. I rzeczywiście przygotowania ostro ruszyły z kopyta, głównie dzięki wysiłkom i zaangażowaniu inicjatora, jak i dzięki wsparciu kolegów ze Stowarzyszenia LGW „Partyzant” (więcej o ich działalności: www.rajdlubelski.pl). Od momentu formalnego ogłoszenia daty i miejsca zlotu ten termin stał się dla wielu polskich użytkowników motocykli NSU najważniejszym fragmentem nadchodzącego sezonu. Ja też od razu wpłaciłem wpisowe i zakomunikowałem w domu i pracy, że w dniach 12-14 czerwca 2020 roku wyjeżdżam bez względu na wszelkie okoliczności. Zanosiło się w końcu na historyczne wydarzenie!

Zlot NSU 2019 oldZapraszamy na 1 ZLOT MOTOCYKLI NSU, który odbędzie się w terminie 12-14 czerwca 2020 w okolicach Lublina.          

Impreza przeznaczona wyłącznie dla motocykli marki NSU, bez ograniczeń związanych z wiekiem pojazdów. Zapraszamy uczestników na pojazdach sprawnych technicznie ze względu na przygotowaną wycieczkę turystyczno-krajoznawczą tzw. tramp, po okolicach Lublina.

Organizator: Radek Mikulski oraz Stowarzyszenie LGW „Partyzant” z Lublina (www.rajdlubelski.pl).

Baza: Ośrodek „Malibu” w Krężnicy Jarej (www.malibu.lublin.pl)

Więcej szczegółów i formularz zgłoszeniowy wkrótce!

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

5 Niedziela Retro plakat 2019 do internetuMotocyklowa Niedziela w Puławach stała się z lokalnej inicjatywy znaczącym wydarzeniem polskiej sceny weterańskiej. Świadczy o tym spora ilość uczestników przybywających z odległych części kraju a także obecność przedstawicieli wszystkich liczących się wydawnictw motocyklowych i weterańskich. Stali uczestnicy wiedzą już, że trzymający wysoki poziom organizatorzy bazujący na sprawdzonej lokalizacji są w stanie zapewnić znakomitą rozrywkę bez względu na niejednokrotnie zdradliwą wiosenną pogodę. Kolejna 5-ta już edycja imprezy odbyła się 7-go kwietnia 2019 roku.

Hotel-Browar "Trzy Korony" jest doskonałym miejscem do biesiadowania. Można usiąść przy stole w gronie podobnych pasjonatów przy specjalnie na tę okoliczność uwarzonym piwie i jednocześnie obserwować wydarzenia na scenie. Miłośnicy motocykli NSU skupieni wokół niniejszej strony wykorzystali tę okazję do kolejnej integracji i odnowienia kontaktów po zimowej przerwie. Tematów do rozmów jak zwykle nie brakowało ...

IMG 5169aOd jakiegoś czasu słyszałem od kolegów o nowym muzeum motocykli, które ma otworzyć niebawem swoje podwoje. Tak więc pierwszego maja 2018 roku, w dniu inauguracji ekspozycji udałem się do Kamionki (niedaleko Sędziszowa Małopolskiego), gdzie w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym "Cyziówka" właściciel udostępnił swoją bogatą i interesującą kolekcję motocykli.

Pierwsze wrażenie jest znakomite, zakres i jakość zbiorów jest imponująca. Rzadkie i cenne okazy zabytkowych motocykli w doskonałym stanie i po perfekcyjnej restauracji naprawdę robią wrażenie. A sposób wyeksponowania jest też na najwyższym poziomie - został wybudowany specjalny stylowy budynek, a jego wnętrze jest klimatycznie wykończone, nawet oświetlenie nawiązuje do elementów motocyklowych. Całość dopełnia opowieść profesjonalnego lektora odtwarzana podczas godzin otwarcia. Na szczególna uwagę zasługuje imponująca kolekcja motocykli BMW z rzadkimi i cennymi okazami. Wrażenie robią też kultowe Sokoły (1000, 600 RT), H-D (JD, WLD) i Indian Powerplus z wózkiem bocznym. A z motocykli NSU model 301T, 501 OSL sprowadzony podobno aż z Grecji. Całości dopełniają Zundappy (KS600, K500, K800, KS750), DKW SB500, Velocette, Gnome-Rhone, Monet&Goyon, Condor i wiele innych. Nie sposób wspomnieć też o kolekcji polskich przedwojennych i powojennych motocykli z takimi rodzynkami jak Tornedo, Wul-Gum, Podkowa 98, MOJ 130 czy SHL Villiers oraz Junak M07 z pierwszej serii.

Nieco zdjeć można znaleźć w naszej galerii. Więcej informacji i zdjęć znajdziecie tutaj.

Wystawa jest wciąż czynna - polecam!

Podkategorie