XXI Bieszczadzki Rajd Pojazdów Zabytkowych, Klasycznych i Militarnych - Zagórz 2019

Rajdy, zloty, spotkania, ...
Awatar użytkownika
Spiker

XXI Bieszczadzki Rajd Pojazdów Zabytkowych, Klasycznych i Militarnych - Zagórz 2019

Post autor: Spiker » pt 19 lip, 2019 7:19 am

XXI Bieszczadzki Rajd Pojazdów Zabytkowych, Klasycznych i Militarnych Zagórz 09-11.08.2019
Zlot odbędzie się w Ośrodku Sportów Zimowych "Zakucie" w Zagórzu.
Organizator: Bieszczadzki Klub Pojazdów Zabytkowych Weteran, tel. 13 462 27 10 Komandor Adam Stawarczyk
Obrazek
NSU 351 OSL '38, ...

Awatar użytkownika
Spiker

Re: XXI Bieszczadzki Rajd Pojazdów Zabytkowych, Klasycznych i Militarnych - Zagórz 2019

Post autor: Spiker » pt 19 lip, 2019 7:25 am

Ja będę na moim NSU. Jakby ktoś z forumowiczów jeszcze dojechał na "enesie" to moglibyśmy odłączyć się od rajdu i przejechać np. na Słowację (Dolina Śmierci, muzeum militarne w Svidniku, może Bardejov) albo objechać Pętlę Bieszczadzką. Będzie fajnie! Proszę o wstępne zgłoszenia, aby wiedzieć jak się nastawiać.
NSU 351 OSL '38, ...

Awatar użytkownika
Spiker

Re: XXI Bieszczadzki Rajd Pojazdów Zabytkowych, Klasycznych i Militarnych - Zagórz 2019

Post autor: Spiker » czw 08 sie, 2019 10:28 am

Nikt nie jest zainteresowany? Obserwuję prognozy i mówią, że pogoda ma być piękna.
NSU 351 OSL '38, ...

mocny

Post autor: mocny » pt 09 sie, 2019 7:44 am

Chętnie bym się wybrał ale mój NS jeszcze daleko w lesie :) Ja natomiast lecę rano w sobotę moim wiernym ruskiem.
NSU 201 ZDL 34, K750 M 64', BSA A65 FIREBIRD 69, Triumph T120

grzybunsu251osl

Post autor: grzybunsu251osl » sob 10 sie, 2019 9:16 pm

Miałem chęć jechać,ale tydzień temu byłem na rajdzie w Lubartowie,za niedługo rajd Siedlecki i Cieszyn-wszystkich imprez nie obleci...

piotreks

Post autor: piotreks » sob 10 sie, 2019 11:32 pm

Byłem Ruskiem w piątek wieczorkiem wracając z Bieszczad, tak z pół godziny

Awatar użytkownika
Spiker

Post autor: Spiker » pn 12 sie, 2019 8:38 am

Byłem, objechałem, zaliczyłem swój żelazny punkt sezonu. Zawsze chętnie tam jadę, a zaraz po powrocie myślę sobie, że to już może ostatni raz ... i tak w koło od wielu lat. Słabym punktem imprezy są spartańskie warunki pobytu (wada istotna dla tych, którzy obozują, mniej ważna dla przyjeżdżających tylko na jeden dzień). Coraz bardziej zaczyna mnie irytować też formuła wspólnego sobotniego wyjazdu, który jest raczej jedną wielka długą paradą w ślimaczym tempie niż prawdziwym rajdem (szczególnie nieciekawie robi się w upał). Poza tym te wszystkie samochody z różnych bajek, niekoniecznie weterańskich, trochę współczesnych motocykli, ... i robi się z tego długi sznur przypadkowych pojazdów. Mocnym (dla mnie) punktem jest jednak to, że zaglądają tam prawie wszyscy okoliczni miłośnicy starych motocykli ("zaglądają" to dobre słowo, bo na cały rajd już niekoniecznie) i jest szansa pogadać, odnowić znajomości.

W tym roku był wreszcie drugi motocykl NSU! Dla mnie wilka niespodzianką było spotkanie naszego forumowego kolegi Marka, czyli "Fidela Castro", który przybył na swoim 251 OSL. Nie pamiętam imienia sympatycznej pasażerki (przez cały rajd nie odezwała się słowem, ani nie zsiadła nawet z motocykla - podobno miała "focha" ;)). [Dla niezorientowanych Marek jeździ z manekinem na tylnym siodełku]. Dobra informacja jest to, że jest w okolicy kolejny jeżdżący "enes" i zwiększa się szansa na udane spotkanie markowe.
Spiker, Helga i Fidel Castro ;).
Spiker, Helga i Fidel Castro ;).
Na rajd wyjechałem o 7-mej rano w sobotę, po drodze dołączył Darek na M-72 (nasz forumowicz) i kolega "Ciapek" na K-750. Od tego momentu tempo jazdy znacznie spadło. Pół godziny po dotarciu do Zagórza wyruszyliśmy na trasę "parado-rajdu". Trasa była taka jak na plakacie, czyli Zagórz - Bukowsko - Sieniawa - Besko - Sanok - Zagórz. Najciekawszym punktem programu był długi postój w Besku. Zatrzymaliśmy się obok okazałego Gminnego Ośrodka Kultury i sąsiadującego z nim Beskiego Centrum Dziedzictwa - rodzaju lokalnego muzeum z ciekawą i godną polecenia ekspozycją (znaczna jej część to zabytkowe traktory, spora część ekspozycji multimedialna, nowoczesna i zrobiona ze smakiem). Dla złaknionych była tradycyjna kiełbaska z grilla.
Ja przy swoim 351 OSL - postój w Besku.
Ja przy swoim 351 OSL - postój w Besku.
Postój w Besku
Postój w Besku
Postój w Besku
Postój w Besku
Ekspozycja Beskiego Centrum Dziedzictwa
Mile wspominam także kolejny postój w centrum Sanoka - była okazja do pospacerowania malowniczymi uliczkami i wypicia kawy oraz konsumpcji znakomitych lodów w zacisznej kawiarence. Sam Sanok rozkopany jak nigdy - realizuje się obwodnica i przy okazji remontowane są też niektóre drogi. Teraz jest ciężko z przejazdem, ale za to później droga w Bieszczady zrobi się bardziej komfortowa. Na szczęście rajd był sprytnie prowadzony bocznymi drogami. Po powrocie do bazy rajdu nastąpił długi przestój - nad tym organizatorzy też muszą na przyszłość popracować. Gdzie te czasy, gdy na zlotowisku organizowano pokazy grup rekonstrukcyjnych, inscenizacje bitew czy inne atrakcje? - tym razem nieco wiało nudą. Później w końcu przystąpiono do rozgrywania zapowiadanych konkurencji sprawnościowych w jeździe motocyklem. Niestety niedługo później niebo od północy podejrzanie ściemniało i podjęliśmy decyzję o przyspieszonym wyjeździe do domu. Wracałem z Filipem (Junak M10) więc tempo jazdy było całkiem przyzwoite. Do domu dotarłem około 20-tej a pół godziny później zaczęła się ulewa, która trwała prawie całą noc (współczułem tym, którzy pozostali w namiotach na zlotowisku). Mój 351 OSL nie sprawiał większych problemów.

Jeszcze jeden kamyczek do ogródka organizatora ... te 50 zł za znaczek zlotowy i talon na kiełbasę to chyba lekka przesada, zwłaszcza dla uczestników jednodniowych. No i poprawiłbym projektowanie koszulek, bo ze względu na małą atrakcyjność projektu już kolejny raz nie zdecydowałem się jej zakupić. Ale pomimo tego jestem wdzięczny, że się nie poddajecie już od 21 edycji. Tak trzymać!
NSU 351 OSL '38, ...

Awatar użytkownika
Fidel Castro
Kontakt:

Post autor: Fidel Castro » czw 15 sie, 2019 2:09 pm

No bo nie od dziś wiadomo, że podkarpackie enesem stoi 😀
Mi także było miło Cię poznać.
Heldze już lepiej ale ciągle się nie odzywa :roll:
Podtrzymuję zaproszenie do odwiedzin.
Pozdrawiam Marek

Awatar użytkownika
Spiker

Post autor: Spiker » pn 19 sie, 2019 11:27 am

Fidel Castro pisze:
czw 15 sie, 2019 2:09 pm
Podtrzymuję zaproszenie do odwiedzin.
Marek, głupia sprawa, ale ... właśnie byłem na NSU w Przemyślu :oops:. Nie dzwoniłem, bo ty był bardzo spontaniczny wyjazd. Więcej w wątku "Podkarpacie na enesie". Ale to nie jest moje ostatnie słowo w tym temacie, więc jeszcze z zaproszenia skorzystam!
NSU 351 OSL '38, ...

Awatar użytkownika
skrzydlaty

Post autor: skrzydlaty » czw 22 sie, 2019 4:43 pm

Fidel Castro pisze:
że podkarpackie enesem stoi 😀
Tu się pozwolę nie zgodzić z kolegą. Może: "na podkarpaciu enes stoi" i to niejeden :lol:
po prostu 'Szczypior'... znaczy się 351 OT

Awatar użytkownika
Spiker

Post autor: Spiker » pt 23 sie, 2019 9:52 am

skrzydlaty pisze:
czw 22 sie, 2019 4:43 pm
Fidel Castro pisze:
Tu się pozwolę nie zgodzić z kolegą. Może: "na podkarpaciu enes stoi" i to niejeden :lol:
I taka jest prawda, mało kto jeździ :(. Chociaż jest kilkanaście motocykli (kilka w samym Rzeszowie), które są w pełni sprawne i mogły by jeździć. Drugie tyle jest w jakimś tam stadium przedłużającej się renowacji. Piotrkowi się nie chce, Bogdan też unika tematu. Dlatego też tak wielkie nadzieje łączę z "nowymi" jak Klemens. Mój podopieczny Darek jak skończy swojego WH (a w zasadzie jak jeden z forumowiczów to za niego zrobi ;)) to też z pewnością się ruszy. Miłą niespodzianką było spotkanie Fidela (i Helgi) na 251 OSL w Zagórzu.
Dla pozostałych jest wątek mobilizujący pt. "Podkarpacie na enesie", gdzie staram się zarażać jeżdżeniem po okolicy. Może kiedyś dorównamy lubelszczyźnie, może ...
NSU 351 OSL '38, ...

Awatar użytkownika
Spiker

Post autor: Spiker » pt 23 sie, 2019 10:13 am

W moim przypadku w ramach rajdu Zagórz 2019 pękło kolejne 240 km:
Moja trasa w ramach rajdu Zagórz 2019
Moja trasa w ramach rajdu Zagórz 2019
NSU 351 OSL '38, ...

piotreks

Post autor: piotreks » pn 21 paź, 2019 4:32 pm

Spiker pisze:
pt 23 sie, 2019 9:52 am
skrzydlaty pisze:
czw 22 sie, 2019 4:43 pm
Fidel Castro pisze:
Piotrkowi się nie chce
Chce, chce tylko zawsze jest coś innego do roboty, a jak Piotrek się już zmusi... to NSU nie chce :?

ODPOWIEDZ