Motocyklowa Niedziela W Stylu Retro - Puławy 2018

Niedziela retro18-go marca 2018 roku odbyła się w Puławach kolejna impreza z cyklu Motocyklowa Niedziela W Stylu Retro. Była to już 4-ta edycja tej znakomitej wystawy motocykli zabytkowych i innych wiekowych pojazdów. Tradycyjnie już wystawie materii nieożywionej (m.in. legendrne belgijskie, duńskie i amerykańskie czterocylindrowce, motocykle proweniencji brytyjskiej, belgijskiej, niemieckiej, w tym sporo legendarnych, rzadkich modeli) towarzyszyły inne atrakcje: pokazy mody z epoki (moda kobieca z przełomu lat 20/30-tych ubiegłego wieku), prezentacje grup rekonstrukcyjnych (tym razem Policji Państwowej - z pokazami szermierczymi i kolekcji broni palnej) czy prezentacja Radomskiego Klubu Retrocyklistów "Sprężyści". Były też liczne atrakcje kulinarne i ... browarne (z racji umiejscowienia wystawy). A to wszystko przy wolnym wstępie!

Impreza pomimo niedługiej historii obrosła już w otoczkę wydarzenia wyjątkowego, jeśli nawet nie kultowego. I tylko marcowa pogoda zazwyczaj budzi obawy, chociaż są opinie, że "nie ma lepszej pory na wszelkiego typu wystawy, jak przedwiośnie, kiedy zgłodniali imprez motocykliści, zostają wywabieni zapachem spalin z zimowych jam" - trudno się nie zgodzić.

W tym roku pogoda nie była zbyt sprzyjająca, nawet jak na jazdę samochodem (chwilowy powrót zimy - śnieżyce, przymrozki, porywisty wiatr), lecz nie przeszkodziło to licznej, wiernej grupie odwiedzających w przybyciu z nawet odległych lokalizacji (były osoby ze Śląska, z Warszawy, z Gdańska, itp.). Jak podsumował jeden z uczestników "Aura wydatnie próbowała przeszkodzić imprezie, tym większy sukces, że nie dała rady".

Mam nadzieję, że w przyszłym roku pogoda będzie bardziej sprzyjająca. Ja już się szykuję! Może pojawią się w większej ilości motocykle spod szyldu "NSU"?

I "nasi" też tam byli, dzięki czemu mamy kilka unikalnych zdjęć: http://www.nsu-riders.pl/gallery/v/Galeria-imprezowa_1/Imprezy/niedziela_retro_2018/

Więcej zdjęć i informacji:

http://www.vcrfeniks.pl/galerie-zdjec/motocyklowa-niedziela-stylu-retro-2018-r/

https://drogakaszubska.pl/g_Niedziela_2018.htm

https://web.facebook.com/search/top/?q=browar%20trzy%20korony%20pu%C5%82awy